Стресостійкість рослин-шлях до високих урожаїв
Кожна культура має свій закладений селекціонером генетичний потенціал, тобто найвищу врожайність, яку вона може забезпечити при оптимальних умовах вирощування. Але на кожному періоді вегетації можуть бути фактори які зменшують врожайність вашого врожаю.
Підготовка насіннєвого матеріалу, в цей час насіннєва оболонка ушкоджується, і з'являється ризик проникнення збудників бактеріальних і грибних хвороб.
Після посіву на насіння починають діяти негативні ґрунтові фактори: кислотність або засоленість, низька температура ґрунту, дефіцит вологи, які гальмують проростання. В цих умовах насіння повинно швидко набрякнути і прорости, наздогнати корінцями відступаючу воду.
Молоді рослини пригнічуються різкими коливаннями денних і нічних температур, заморозками, дефіцитом елементів живлення, недоліком грунтової вологи, післядії страхових гербіцидів і пошкодження хворобами і шкідниками протягом вегетації.
Вплив негативних факторів – причина недобору врожаю.
Препарати для боротьби зі стресами.
Шляхи вирішення проблем передпосівна обробка насіння і вегетаційні обробки рослин спеціалізованими препаратами. Саме частіше для цих цілей використовують:
- Гумінові кислоти
- Амінокислоти
- Фітогормони
- Фульвокислоти
- Мікроелементи
Пам'ятаєте у кожного препарату є як плюси так і мінуси, не існує «універсальних препаратів для будь-якої ситуації»!
Гумінові кислоти - діють лише у виді солей, що мають високу фізіологічну активність. Виступають антистрессантами широкого спектру дії і стимулюють ріст і розвиток кореневої системи. Після обприскування рослин проникають у клітини листа і через 2-4 дні активізують фотосинтез, прискорюють синтез амінокислот і білків, стимулюють виробництво ауксинів, що призводить до кращого росту кореневої системи і зменшує пригнічення стресовими чинниками. Ефективний період дії - 10-14 днів. Недолік-дія починається лише через 2-4 дні після внесення.
Фульвові кислоти розчинні як у вигляді солей, так і самостійно, швидко проникають в рослину, мають високу біологічну активність, стимулюють ріст вегетативної маси та підвищують коефіцієнт засвоєння макро - і мікроелементів, стимулюють фотосинтетичну активність хлоропластів. Мають синергетичний ефект при сумісному застосуванні з фунгіцидами. Ефективний період дії - 10-14 днів. Недоліки: не рекомендується застосовувати на посівах, які перебувають в умовах сильної посухи.
Фітогормони: цитокініни, гібереліни і ауксини мають дуже сильний вплив на рослину. У разі стресу в рослині порушується їх співвідношення між собою. Оптимально застосовувати для передпосівної обробки насіння. Швидко проникають у рослину і починають впливати на обмін речовин через кілька годин після набухання насіння. Тривалість дії - 7-10 днів. Недоліки: важко підібрати необхідне співвідношення для обприскування рослин під час вегетації, так як співвідношення даних фітогормонів повинно бути в точних пропорціях і в малих кількостях міліграми/на сотку.
Амінокислоти є «цеглинками» для побудови специфічних білків і ферментів, необхідних рослині для боротьби зі стресами. Швидко проникають у рослину і починають виводити рослина з стресу протягом 3-6 годин після обприскування. Недолік при пролонгованому стресі посуха, післядія гербіцидів і т. д. вимагає застосування кожні 5-7 днів або підвищених норм амінокислот (тягне за собою великі витрати на підтримку рослини).
Мікроелементи є коферментами різних ферментів, які впливають на метаболізм мікроорганізмів як усередині клітин рослини, так і на зовнішніх його частинах. Один мікроелемент може входити до складу сотень ферментів, кожен з яких впливає на обмінні процеси, окислювально-відновні, водний обмін, живильний обмін речовин в рослині і т. д. Недолік тільки пасивне дію на стрес, ефективність може проявиться лише на 3-4 день після внесення.
Поради при виборі регуляторів росту!
Перевірте, зареєстрований гумат, мікродобриво, регулятор росту що Вам пропонують в переліку «Пестицидів і агрохімікатів ...», а якщо зареєстрований - зверніть увагу на норми застосування і порівняйте з тими, що пропонує продавець (часто вони можуть бути завищені продавцем)!
Якщо Вам пропонують продукт, при застосуванні якого на польових культурах по листу вноситься більш ніж 300-400 г / га гуматів, це означає, що продукт може бути низької якості і містить баластне органічна речовина - Гумины. Оскільки при застосуванні гумінових і фульвовых кислот в таких концентраціях можуть заподіяти опіки польових культур.
Ефективна доза гумінових кислот на 1 га становить 40-80 г при внесенні по листу (за діючою речовиною).
У рідких продуктах не розчиняється більше 20% гумінових кислот. Тому якщо Вам пропонують рідкий продукт з вмістом гуматів 80% чи 90% - це обман: а де вода? Чому рідкий?
Якщо Ви купуєте хелатне мікродобриво не посоромтеся поцікавитися «ступенем хелатизації» даного препарату, кожен метал у препараті повинен бути пов'язаний хелатом не менше ніж на 92%.
Амінокислоти можуть бути рослинного (L) і тваринного (D) походження. Уточніть в якому вигляді вони знаходяться. Пам'ятайте, що на сьогодні вчені в світі розділилися в думках і на 100% не відомо які краще впливають на рослини (тваринного або рослинного походження).
Наша компанія завжди допоможе Вам у виборі відповідних продуктів.