Деструктори стерні і Гумат калію
Деструктор стерні, пора починати внесення.
З збиранням врожаю кожен фермер стикається з питанням «Що робити з рослинними залишками» (зернові колосові, кукурудза, соя, соняшник тощо), в яких не тільки накопичені потрібні елементи живлення, але і органічна маса, яка наповнює грунт мікробіотою.
Часто залишилася солому спалюють або заорюють. При спалюванні знищується значна органічна речовина, при заорювання виникає кілька проблем:
· Повільне розкладання залишків і кореневої системи відбувається з-за малої кількості вологи і оптимальних температур, мікроорганізми, які беруть участь у розкладання целюлози, знаходяться в низькій кількості.
· Можливе накопичення грибків та комах шкідників.
Що дає внесення деструктора соломи.
Деструктор насичує рослинні залишки мікроорганізмами, які в свою чергу їх активно розкладають. Тим самим насичують грунт азотом, калієм, мікроелементами, фосфором, вуглецем. Підвищується мінеральний склад, а також збільшується відсоток гумусу. Поліпшення фітосанітарного стану проявляється за рахунок антагоністичних властивостей, а фізичні характеристики такі як: утримання вологи, аерація, стійкість до ерозії, призводять до підвищення врожайності майбутніх культур.
Як вносити деструктор стерні?
· У спекотний літній період обробляти поля в ранкові (до 9.00) або вечірні години (після 19.00), пізньоосіннього період при температурі не нижче 5 С.
· Виробники не кожного препарату рекомендують додавати N в бакову суміш. В основному рекомендації 10-20 кг/га, але за кожним деструктору потрібно уточнювати у постачальника.
· Закладення повинна відбуватися одразу ж після внесення деструктора, «слід у слід» (оранка або дисковка), варто домагатися максимального скорочення часу між двома обробками.
Для чого застосовувати до деструкторам Гумат калію?
Гумат калію це препарат органічного походження і він насичує грунт гуміновими, фульвовыми кислотами і мікроелементами. Дане внесення підвищує дію деструкторів целюлози і сприятливо впливає на механічні характеристики грунту.