Продавець ТОВ "Агрохімцентр ТД" розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
249 відгуків
Скидки от 5 до 35%!Купить со скидкой!

Гумат калію Гуміфілд

Гуміфілд як джерело гумінових кислот.

 

Гумінові речовини - природні високомолекулярні полімери нерегулярного будови, що сформувалися в біосфері (грунтах, торфі, вугіллі, природних водоймах) в результаті перетворень відмерлої біомаси.

Позитивний вплив гумінових речовин на грунт і життєдіяльність рослин була відзначена ще в кінці XIX століття. В даний час показано перспективи їх використання в якості ґрунтових кондиціонерів та стимуляторів росту рослин.

Сьогодні виробляють широкий спектр промислових гумінових препаратів з різних джерел - вугілля, торфу, сапропелі, органічних відходів. Гумінові препарати використовують в якості органічних добрив, стимуляторів росту і розвитку рослин, для поліпшення якості врожаю і підвищення стійкості рослин проти шкідників і патогенів. Але механізм взаємодії гумінових речовин з кліткою рослини і молекулярні компоненти гумінових речовин, відповідальні за ці процеси, поки не розкрито до кінця.

Для гумінових речовин характерно функціонування в мікродозах і здатність викликати в рослині формотворчі процеси, зокрема ріст коренів, пагонів, закладання квіток, плодів. Посилення росту рослини відбувається завдяки стимуляції розтягнення клітин. Гумінові кислоти активують роботу клітинних мембран, знижують кислотність позаклітинної середовища і тим самим посилюють пластичність клітинних стінок. Однак подовження клітини - це не просто розтягнення клітинної стінки. Про це свідчить той факт, що розтягуючись, клітинні стінки не стають тонше, тобто одночасно відбувається синтез нових компонентів клітинної стінки. Це, в свою чергу, підтверджує участь гумінових кислот у синтезі та транспорті нових клітинних полісахаридів і білків в клітинах рослин.

Однак ми повинні чітко усвідомлювати, що під дією гумінових речовин генотип рослин не змінюється, гумінові речовини тільки допомагають рослинам розкрити їх генетичний потенціал без появи нових спадкових властивостей, гумінові речовини ні в якому разі не замінюють елементів живлення.

Контролюючи клітинний поділ, подовження і зростання, взаємодія між частинами та органами рослин гумінові речовини вибірково і специфічно включаються в найважливіші процеси рослин, такі як дихання, фотосинтез, харчування.

Як відомо, дихання - це окислення органічних речовин з участю кисню, в результаті чого виділяється енергія і утворюється вуглекислий газ і вода. Отже, у рослин дихання виконує дві важливі біологічні функції. По-перше, забезпечує рослину енергією у формі АТФ. По-друге, дихання є багатоетапним процесом, в ході якого утворюються численні проміжні речовини, що представляють цінність для рослин. Всі процеси в клітині регулюються ферментами. Саме під дією гумінових речовин активується синтез ферментів, що у свою чергу впливає на швидкість дихання рослин.

Як ви знаєте, протилежним процесу дихання є фотосинтез - процес, при якому поглинено рослиною вода і вуглекислий газ в світлі за допомогою хлорофілу перетворюються в глюкозу і кисень. Таким чином, неорганічні речовини перетворюються в органічні. Отриманий в результаті перетворень цукор є джерелом енергії для рослин. Завдяки фотосинтезу відбувається приріст органічної маси і тим самим визначається розмір врожаю.

Під дією гумінових речовин відбуваються зміни будови і функціонування основного фотосинтезирующего органу рослини - листа. Змінюються такі його показники, як кількість, маса сирої речовини і площа асиміляційної поверхні, які виключно важливі для формування біологічної продуктивності рослини. Завдяки збільшенню площі листкової поверхні і сирої маси листків після обробки гуміновими препаратами збільшується вміст хлорофілів, хлорофільних речовин і чиста продуктивність фотосинтезу. Практичний інтерес при цьому становить збільшення потоку фотосинтезу в економічно важливі продукти для рослин, зокрема крохмаль, тригліцериди і білки.

Обробка рослин гуміновими препаратами збільшує товщину листової пластинки за рахунок розростання клітин основної фотосинтезирующие тканини - хлоренхимы, що справляє істотний вплив на інтенсивність дихання і фотосинтезу, а отже, як наслідок, впливають на формування продуктивності культури.

Якщо фотосинтез розглядають як повітряне живлення, в результаті якого рослини одержують вуглець і кисень, то з допомогою коренів здійснюється ґрунтове, при якому рослини отримують всі інші елементи. В корені виділяють п'ять зон, кожна з яких виконує свою функцію. Основною функцією кореневої системи є поглинання речовин з грунту і транспорт цих поживних речовин в інші частини рослин.

Після контакту з гуміновими речовинами підвищується активність ферментів клітинних мембран, що пов'язано з дією регуляторів росту та оксиду азоту. Оксид азоту регулює фізіологічні функції під час росту і розвитку рослин через взаємодію з регуляторами росту, такими як ауксини, цитокініни, абсцизовая кислота і етилен. Застосування гумінових препаратів збільшує концентрацію оксиду азоту, ауксинів і етилену, призводить до підвищення сухої маси кореня, середньої щільності і товщини кореня.

Корисне морфологічне вплив на ріст кореневої системи за дії гумінових речовин здійснюється за допомогою активних форм кисню, які є продуктами нормальних процесів життєдіяльності рослин. Активні форми кисню створюють градієнт кальцію в апікальній області коренів, що призводить до вторинного росту коренів. Активні форми кисню змінюють проникність мембран, позитивно впливає на поглинання поживних речовин корінням.

Для фермерів важливо знати, що виробництво рослинами активних форм кисню залежить від концентрації гумінових препаратів. По помірних концентрацій гумінових препаратів виділення активних форм кисню не викликає окислення ліпідів, тим самим сприяючи процесам росту і утворення бічних коренів. При високих концентрацій гумінових речовин простежується висока швидкість виділення активних форм кисню, що призводить до окислення ліпідів і негативно впливає на ріст і розвиток коренів. Отже, норми внесення гумінових препаратів, зазначені виробником, потрібно звертати особливу увагу.

Мінеральне живлення включає процеси поглинання мінеральних іонів із зовнішнього середовища, їх зв'язування та транспорт по клітинах і тканинах до місць можливого споживання. З грунту мінеральні елементи поглинаються в вигляді катіонів і аніонів. Надходження елементів мінерального живлення у рослину здійснюється за допомогою системи каналів, розташованих на мембрані клітин кореня. Потрапляючи в клітину, елементи беруть участь у метаболізмі у формі вільних іонів, зв'язуються з органічними сполуками, не відчуваючи при цьому ніяких змін, включаються до складу органічних сполук тільки після ряду окислювально-відновних перетворень.

Незважаючи на те, що в рослинах можна знайти майже всі елементи таблиці Менделєєва, лише невелика кількість із них критичні для життєдіяльності.

Однією з основних властивостей гумінових речовин вплив на біодоступність поживних речовин. Це безпосередньо пов'язано з їх здатністю утворювати комплекси з катіонами металів, впливає на біодоступність мікроелементів і макроелементів, особливо при дефіциті поживних речовин. Прямі ефекти дії гумінових речовин на рослини пояснюються як не специфічними, так і / або специфічними локальними ефектами гумінових речовин на мембрани рослинних клітин. Специфічний локальний ГР-ефект включає поглинання гумінових речовин у рослини.

При обробці гуміновими речовинами відбувається прискорення поглинання N і NO3, що призводить до збільшення загального вмісту хлорофілу в листках, поліпшення обміну азоту і синтезу білків, підвищення проникності мембран, поглинання кисню і фосфатів, дихання і фотосинтезу і подовження коренів.

Виключення будь-якого елемента мінерального живлення негативно позначається на фотосинтезі. Особливо важливі такі елементи, як фосфор, магній, залізо, марганець, мідь, калій і азот. Ці елементи беруть безпосередню участь у фотосинтезі. Калій активує процеси фосфорилювання і бере участь у відкритті продихів. Магній входить до складу хлорофілу, активує реакції карбоксилювання і відновлення НАДФ. Залізо необхідно для синтезу хлорофілів. Марганець бере участь у фоторозлолжении води. Мідь входить до складу пластоціаніна. Азот необхідний для формування мітохондрій і утворення пігментів.

За кореневої обробки рослин гумінові і фульвові кислоти сприяють поглинанню заліза. Залізо є одним з обмежених факторів у ґрунті, так як залізо легко окислюється і перетворюється на іржу. Після окислення залізо стає недоступним для рослини, але гумінові і фульвові кислоти не тільки зберігають розчинність заліза, а й стимулюють клітинні мембрани більш ефективно поглинати залізо. Залізо є каталізатором виробництва хлорофілу, так як рослини поглинають більше заліза, вони виробляють більше зеленого пігменту, який акумулює світлову енергію для синтезу цукру. Цукру рослинами використовуються для зростання і розвитку і виділяються корінням і споживають ризосферних мікроорганізмами, також сприяє зростанню рослин.

Підвищення поглинання фосфору за рахунок гумінових речовин пов'язане із запобіганням фіксації фосфору в ґрунті та утворенням комплексів гумофосфатов, які легко засвоюються рослинами, викликає підвищення вмісту аскорбінової кислоти, фосфору, амінокислот і білків, цукрів і поліпшення якості (пружності) плодів, збільшення вегетативної маси і площі листя, стимулювання росту кореневої системи, зміцнення клітинної стінки та активації природних захисних реакцій, захист від УФ-випромінювання і активацію антиоксидантної системи.

Подводя итог можно с уверенностью сказать, что гуминовые вещества проявляют ростстимулирующие действие, которое связано с основными процессами растений - дыханием, фотосинтезом, питанием. Гуминовые вещества усиливают дыхание растений, благодаря чему образуется и запасается больше энергии у растений. Гуминовые вещества стимулируют нарастание вегетативной массы растений и листьев, в результате чего увеличивается продуктивность фотосинтеза, и благодаря этому можно определить размер будущего урожая. Вони беруть участь в активації синтезу оксиду азоту, який взаємодіє з регуляторами росту рослин, сприяє наростанню

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner