Вплив води на ефективність дії агрохімії
Вплив води на ефективність дії агрохімії.
Проблематикою кожного року з якою стикаються агрономи – це визначення причини випадання в осад діючої речовини або не сработкой баковій суміші у порівняння з проведенням аналогічних обробок на інших полях або попередніх роках. Проблема полягає в тому що причин і факторів, що впливають на них може бути безліч: порядок приготування бакової суміші, вода, вітер, норма витрати води, фізіологія рослин, вологість повітря, температура, підробка препаратів і т. д..
Вода по праву є одним з найкращих розчинників і не взаємодіє тільки з низкою мінералів і жирів - це є причиною, чому не можна знайти «чисту воду», в ній завжди буде певна кількість солей і речовин. Саме кількість мінеральних солей кальцію і магнію впливає на жорсткість води, жорстка і дуже жорстка вода впливає на розпад і зв'язування діючої речовини і иожет переводити його у недоступну форму.:
Частинки на мільйон | Тип води |
---|---|
0-114 | М'яка |
114-342 | Слабо жорстка |
342-800 | Жорстка |
>800 | Дуже жорстка |
Для вимірювання можна використовувати ручний ppm метр - солемір.
Методи роботи – додавання препаратів для зниження ppm (Стабілізатор робочого розчину BB5, Нертус «dH-коректор»), кількість доданого препарату залежить від жорсткості.
Каламутность води.
Каламутность води– це вода в основному дрібних річок і не глибоких озер. В даній воді расстворимые частинки глини, грунту, піску і органічних речовин. Даний вид води може пов'язувати діюча речовина і переводити його у недоступну форму.
Метод роботи з такою водою – фільтрація/заміна.
Кислотність води.
Кислотність води - величина рН визначається кількісним співвідношенням введенні іонів Н+ і ОН-. Практично вся агрохімія стабільна ph від 5.0 до 6.5. Для прикладу річкових водах pH зазвичай знаходиться в межах 6.5-8.5, а вода з глибоких свердловин від 6.0 до 8.2. Але дані можуть постійно змінюватися і залежить від ґрунтів, кількості опадів за рік, умов навколишнього середовища
Метод роботи додавання в бакову суміш ph коректори( Сульфат амонію, добрива Partner, лимонна кислота, Стабілізатор робочого розчину BB5, Нертус «pH-коректор») кількість доданого препарату залежить від рівня рН.
Температура води.
Температура воды - часто для внесения препаратов используют воду с глубоких скважин, где температура воды может быть 8-10 °с а при добавление карбамида (который вноситься почти всегда и везде) температура воды еще снижается, к примеру растворение 20 кг. карбамида в 100 литрах воды снижает температуру раствора на 9 °с. Летом растения могут иметь температуру 20 – 25 °с, а температура почвы на залегании корневой системы 17-20 °с, температура рабочего раствора не должна быть ниже температуры воздуха более чем на 10-12 °с. При внесення холодної води, рослина стимулюється на закриття пор і отримує «біотичний стрес», який включає в себе стрес від перепадів температур. Підсумок діюча речовина препаратів спрацьовує не на повну ефективність.
Метод роботи використання води з раніше підготовлених резервуарів, використання не глибоких свердловин.